Technoparty ve Višňové pokračuje

Nepovolená technopárty u obce Višňová na Frýdlantsku pokračuje. Někteří účastníci už sice odjeli domů, dorazili ale noví. Obyvatelům Andělky i dalších osad už začíná docházet trpělivost. Kvůli hlasité hudbě totiž nemohou v noci spát. Podle starostky Višňové Marie Matuškové není ale možné akci nijak zastavit - třeba vypnutím elektriky, protože se koná na soukromém pozemku. Starostka proto zakoupila špunty do uší, které obyvatelům vesnice rozdala. Podle informací policie by technopárty měla skončit zítra, podle jiných zdrojů až ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty Czechtek | Foto: Radek Petrášek

Milan Mazánek z libereckého oddělení Radiožurnálu řekl, že ani během této noci nezasahovali. "Je faktem, že hudba hrála poměrně dosti hlasitě. Ze strany občanů zatím také stížnosti nebyly a účastníci technoparty postupně odjíždějí. Z celkového počtu zhruba deseti tisíc osob nám asi tak jedna třetina postupně odjela."

Včera část tanečníků odjela - stále si ale rytmy techna užívá kolem šesti tisíc mladých lidí. "Je to tady super, počasí je docela v pohodě, nevím, co bych ti k tomu ještě řekl." "Jsem na Czechteku podruhé, byl jsem tu i v roce 1995, ale letos se mi líbí, že policie nás nechává být."

Policisté nemuseli zatím řešit žádné incidenty. Problémy mají jen obyvatelé obce, kteří v noci nemohou kvůli hluku spát. Starostka Višňové Marie Matušková pro ně proto obstarala špunty do uší. "Oni si je nepotřebujou kupovat, protože jsem jim je koupila já a mají je k dostání v obchodě. To u nich vzbudilo bujaré veselí. Já jsem řešila spoustu takových krizových situací, ale vždycky raději udělám řadu opatření navíc, než abych pak stála bezradně s holýma rukama."

Jak Matušková dodává, v nemocnici už ošetřovali několik lidí. "Při tom počtu lidí úplně hladce všechno probíhat nemůže. Samozřejmě, že tam došlo k nějakým zraněním. Někteří lidé měli havárii. Těch havárií bylo hodně. Vysvětluji si to nezkušeností řidičů anebo jejich řízením pod jakýmsi vlivem."

Technoparty se odehrává na soukromých pozemcích, proto jí nebylo možné zabránit. Skončit by měla zítra, podle některých informací až ve čtvrtek.

Organizátorům však hrozí až dvoumiliónová pokuta za porušování hygienických norem hrozí kvůli hluku. Hudba hraje nepřetržitě a hladina hluku podle měření hygieniků překračuje 40 decibelů. To může obyvatelům obce i samotným účastníkům působit různé zdravotní problémy. Trvalé poškození sluchu ale podle hygieniků nehrozí.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Petr Doležel, Viktorie Hošková, Jiří Svoboda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme