Technoparty ve Višňové se zřejmě chýlí ke konci

Na nepovolené technoparty Czechtek ve Višňové na Liberecku zůstává zhruba 300 lidí a jediná hudební aparatura. Akce se tak zřejmě definitivně chýlí ke konci. Policii se zatím nepodařilo odhalit organizátora akce, a proto ani hygienik, ani obchodní inspekce nemají koho potrestat za prohřešky proti hlukovým limitům či zákonu o odpadech. Hrubé odpadky účastníci sami posbírali do plastových pytlů. O jejich odvoz a likvidaci se však bude muset postarat majitel pozemku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty Czechtek | Foto: Radek Petrášek

Technoparty ve Višňové začala v pátek. Akce se podle policejních odhadů zúčastnilo kolem 12 tisíc lidí z celé republiky i ze zahraničí a zatím se obešla bez vážnějších incidentů.

Obyvatelé z nejbližších domů, kde hygienici naměřili překročené limity hluku, jsou už zoufalí. Podle ředitele Krajské hygienické stanice v Liberci Vladimíra Valenty je možné podobným akcím do budoucna zamezit. "Tady se v prvé řadě jedná o narušení veřejného pořádku a je možnost, aby obec přijmuly vyhlášku, která by regulovala nebo omezovala konání podobných akcí. Přijetí této vyhlášky umožňuje Zákon o obcích a zatím to používá pouze velmi malé procento obcí. Ono je to bohužel spojené s tím, že zatím představa, jak této pravomoci využít je spojována spíš s omezením nějaké hospodské činnosti. Zatím zřejmě nebyla představa, že by to mohlo být využito k řešení takovýchto situací."

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme