Televize Nova: V. Železný nemá účast v CET 21

Vladimíru Železnému nepatří žádný podíl ve společnosti CET 21, oznámil generální ředitel Televize Nova a jednatel společnosti CET 21 Petr Dvořák. Vychází tak z rozhodnutí Vrchního soudu v Praze. Ten totiž zrušil usnesení městského soudu, který před časem uznal, že Železnému patří 60 procent ve společnosti CET 21.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

Podle Dvořáka vrchní soud potvrdil, že exekuce na Železného podíl v CET 21 proběhla právně v pořádku a senátorovu účast ve společnosti tak nelze obnovit: "Není možné, aby se doktoru Železnému obnovila jeho účast ve společnosti CET 21 a jeho účast zanikla už v roce 2001. Pokud by se mu měla jakýmkoli způsobem obnovit jeho účast ve společnosti CET 21, pak existuje jeden zůpsob, a to, že by si nějaký podíl ve společnosti CET 21 koupil, pokud by se našel někdo, kdo by mu ho prodal."

Vladimíra Železného překvapilo, že rozhodnutí vrchního soudu už má druhá strana k dispozici. Jeho právníci zatím nic neobdrželi: "Takže jsme v nevýhodě, nic jsme zatím nečetli. Co víme zcela jistě je, že soud pouze vrátil toto rozhodnutí zpátky na městský soud. To znamená, že rozhodnutí je nepravomocné."

Kauzou 60procentního podílu ve společnosti CET 21 se tak bude městský soud zabývat znovu. Při svém rozhodování ale podle vedení Novy musí brát v úvahu stanovisko vrchního soudu.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme