Televizní duel Schwarzenberga se Zemanem měl atmosféru sportovního utkání

Tak trochu jinou předvolební debatu sliboval včerejší televizní duel Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana na televizi Prima Family. V hledišti pražské Rock Opery zasedli jen nadšení příznivci obou prezidentských kandidátů a diskuze tak rázem připomínala spíše sportovní utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Debatu prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga moderoval Jan Punčochář | Zdroj: ČTK

První fanoušci dorazili do dějiště televizní debaty i s více než dvouhodinovým předstihem. Stejně jako při každém rizikovém zápase ovšem museli diváci projít důkladnou kontrolou. Rentgen prohlédl každého, ať už s plackou Karla, nebo Miloše.

Schwarzenbergovi příznivci po sobě lepili žluté nálepky, Zemanovi fanoušci zase bílé odznaky. V záloze měli schovaná i trička a plakáty, to jim ale televizní produkce striktně zakázala.

Oba soupeři přišli s více než půlhodinovým předstihem. Zatímco Miloš Zeman proklouznul do zákulisí v klidu, příchod Karla Schwarzenberga provázel halasný pokřik jeho příznivců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Sehnoutka sledoval v Rock Opeře v pražských Holešovicích prezidentskou debatu Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana

Zvukovou převahu si ale neužívali dlouho. V divadelním sále sice byly oba tábory co do počtu vyrovnané, na decibely ovšem vítězil kotel Zemanových příznivců.

Během devadesátiminutovky se mluvilo o českém humoru, češtině anebo o podpoře prezidentských manželek.

Není totiž jasné, jestli kandidáty v případě zvolení doprovodí na Hrad i jejich polovičky.

Televize debatu zpestřila také názory příznivců obou kandidátů. Do Karla Schwarzenberga si v předtočeném spotu rýpla například manželka současného prezidenta Livia Klausová.

Drobné i větší fauly

„Nechci, aby po mně na Pražský hrad přišla první dáma, která bude mluvit jenom německy,“ prohlásila. Ministr zahraničí hned reagoval, že ani manželka Tomáše Garrigue Masaryka nebyla Češka.

Zápas provázely po celou dobu drobné fauly, v druhém poločase ale přestal fungovat i sudí. Zeman se Schwarzenbergem se tak třeba dohadovali, kdo může za nevýhodnou privatizaci Mostecké uhelné.

„Mosteckou uhelnou privatizovala vláda Josefa Tošovského,“ řekl Zeman. „Proces byl zahájen během vlády Miloše Zemana, ukončilo se to za Tošovského,“ oponoval Schwarzenberg.

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg zdraví publikum po skončení předvolebního duelu na televizi Prima | Foto: ČTK

Kdyby rozhodčí nedřímal, dávno by pískal, protože se hrálo nefér na obou stranách. Privatizaci rozjížděla Tošovského vláda, necelou polovinu státních akcií ale doprodávala vláda Miloše Zemana.

Druhé kolo přímé prezidentské volby se uskuteční 25. a 26. ledna, utkají se v něm ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a bývalý premiér Miloš Zeman (SPOZ). Podle aktuálních předběžných výsledků agentury ppm factum by ve druhém kole prezidentských voleb získal Zeman 53,7 procent hlasů, Schwarzenberg 46,3 procent.

Radiožurnál chystá na středu 23. ledna ještě jeden předvolební duel, začne v 17 hodin. I tuto debatu budete moci nejen poslouchat, ale také sledovat prostřednictvím video přenosu na serveru zprávy.rozhlas.cz.

Petr Sehnoutka, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme