Televizní radní kárali ředitele Balvína

Rada České televize není příliš spokojená s působením Jiřího Balvína ve funkci generálního ředitele. Balvín mimo jiné nedokázal radě vysvětlit, proč se při koupi digitálního přenosového vozu od firmy ČNTS zdrželo zaplacení padesátimiliónového doplatku. Radní na dnešním jednání také schválili nový statut veřejnoprávního média.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

Rada vyčítá Balvínovi neprůhledné personální změny a nejasnosti při restrukturalizaci. Dále se radním nelíbí, že s klesajícími příjmy z reklamy se snižuje i zůstatek na bankovních účtech veřejnoprávní televize. Balvínovi proto na dnešním zasedání přiznali jen 60 procent jeho odměn.

Jakou má generální ředitel nyní v radě podporu nedokáže předseda kontrolního orgánu veřejnoprávní televize Jan Mrzena odhadnout. Podle něj se vše odrazí v ročním hodnocení Balvínovy práce. "Shodli jsme se na tom, že bude vhodné provést roční zhodnocení činnosti generálního ředitele ve funkci, proto jsem zadal některé zásadnější úkoly pracovním skupinám v radě tak, abychom měli relevantní podklady, které budou v maximálně možné míře objektivní," uvedl Mrzena.

Přijatý dokument, který nahradil statut přijatý za ředitele Ivo Mathého, aplikuje do praxe nový zákon o České televizi - určuje postup řízení a detailně vymezuje kompetence Rady a generálního ředitele. Podle Jana Mrzeny trvalo schválení nového statutu tři čtvrtě roku právě kvůli nejasnostem ohledně kompetencí. "Šlo o výkladové formulace zákona o České televizi a o stanovení hranice kompetencí. Každý zákon má obecnější formulace a statut by potom měl kodifikovat tyto věci pro základní život této organizace," vysvětlil předseda.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme