Televizní reportér čelil výhrůžkám

Skupina mužů připravovala útok na reportéra České televize Jiřího Hynka. Je mezi nimi také majitel mělnické firmy Fytoz, která dodává pesticidy. Policie šestici pachatelů zatkla a obvinila ji z vydírání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hynek | Foto: Michal Doležal

Jiří Hynek se stal terčem výhrůžek poté, co se v červenci v pořadu Fakta objevila jeho reportáž o podezřelých aktivitách společnosti.

"Po měsíci mi začaly chodit výhrůžné esemesky," uvedl Hynek. Hrozby se stupňovaly. Detektivové z útvaru pro organizovaný zločin podezřelé sledovali až do včerejšího večera. Útok si majitel firmy Fytoz se společníkem objednali za 250 000 korun. Proti nim svědčí i nálezy při domovních prohlídkách: fotografie reportéra i výhrůžný dopis.

Jiří Hynek byl v policejním úkrytu. Jeho reportáž o firmě Fytoz se týkala dovozu hnojiv z Ruska do České republiky. Podle televize policie vyšetřuje vedení firmy Fytoz kvůli podezření z falšování přípravku na hubení plevele.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme