Telička končí v politice. Bývalý eurokomisař a středočeský zastupitel se chce věnovat podnikání

Bývalý eurokomisař a někdejší vrcholový ragbista Pavel Telička končí v politice. Rozhodl se vzdát všech volených funkcí včetně mandátu středočeského zastupitele za hnutí Hlas. Chce se plně soustředit na své podnikatelské aktivity a činnost v nevládních či občanských spolcích, už dříve rezignoval i na funkci předsedy Hlasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší vrcholový ragbista, který byl v letech 2006 až 2009 šéfem České ragbyové unie, založil i vlastní politické hnutí Hlas | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že se již nebudu angažovat v českém politickém životě. Vzdávám se všech volených funkcí, jakož i mandátu středočeského zastupitele. Nepočítám se svojí osobní účastí v žádných volbách do zákonodárných a zastupitelských orgánů naší země. V blízké budoucnosti se plně soustředím na své podnikatelské aktivity a činnost v některých nevládních či občanských spolcích,“ řekl v neděli Telička.

Středočeští Spojenci se kvůli nominaci Švendy ocitli v krizi. Podle Hlasu měl funkci radního získat Telička

Číst článek

Hlas byl ve středočeském zastupitelstvu původně součástí klubu Spojenců spolu s TOP 09 a Zelenými, po neshodě ale z něj vystoupil.

Hlas má v zastupitelstvu jedno křeslo, situace u Spojenců tak na stabilitu krajské koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců neměla vliv.

Evropská politika

Telička připomněl, že se velkou část svého profesního života věnoval integraci Česka do Evropské unie a reprezentoval zemi ve strukturách tohoto společenství.

Proto se i nadále bude účastnit veřejné diskuse o evropské integraci, roli Česka v ní a dalších zahraničně politických otázkách.

„Mimořádná časová náročnost plnění povinností spojených s vyjednáváním dohody o členství, koordinací příprav na začlenění do Evropské unie v české státní správě anebo s výkonem funkce člena Evropské komise šla logicky mnohdy na úkor rodinného života. Těším se proto, že budu moci rodině mnohé z toho vynahradit,“ dodal.

Působení v hnutí ANO

Politolog Kopeček: Hnutí ANO sází na to, že volby nebudou o pandemii, Čapí hnízdo je neovlivní

Číst článek

Evropské spolupráci se Telička věnoval už jako řadový zaměstnanec ministerstva zahraničí, později vedl českou misi v Bruselu. Podílel se i na vyjednávání o vstupu České republiky do unie a krátce působil jako eurokomisař.

Předtím, než se v roce 2014 stal na pět let poslancem Evropského parlamentu za hnutí ANO, vedl vlastní poradenskou firmu zaměřenou na bruselské prostředí.

S předsedou ANO a současným premiérem Andrejem Babišem se Telička ještě během mandátu europoslance rozešel ve zlém.

Někdejší vrcholový ragbista, který byl v letech 2006 až 2009 šéfem České ragbyové unie, založil i vlastní politické hnutí Hlas.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme