Téma lidských práv středobodem Fóra 2000

Lidská práva z pohledu různých civilizačních okruhů. To bylo téma prvního pracovního dne konference Fórum 2000. Podle jeho zakladatele Elieho Wiesla má letošní konference intenzivní potřebu porozumět tomu, co se děje ve světě po útoku na Spojené státy. Také český prezident konstatoval, že doba je pohnutá a dramatická. Václav Havel se také setkal s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B.Clinton a V.Havel | Foto: Petra Mášová

Bill Clinton podpořil kroky současné administrativy USA proti terorismu. Ve svém projevu na konferenci Fórum 2000 hovořil o záchranářích, kteří zemřeli, když se pokoušeli vyprostit po teroristickém útoku lidi zpod trosek Světového obchodního střediska. "To nejsou symboly zkorumpovaného západního materialismu," uvedl Clinton a podtrhl, že západní země musí zvyšovat výhody a snižovat zátěž v rozvojových zemích. Lidé z bohatých zemí musí překonat své sobectví.

Po jedenáctém září je celému světu jasné, že téma "náboženství a politika" bude jedním z nejzávažnějších témat nového tisíciletí, řekl profesor Tomáš Halík na pražském Fóru 2000. Halík bude moderovat úterní společnou meditaci v katedrále svatého Víta, na které se sejdou představitelé hlavních světových náboženství.

Milan Kopp, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme