Tématický večer připomene osud novinářky Anny Politkovské

V Národní technické knihovně v Praze pokračuje cyklus tématických večerů "Máte právo vědět". Tentokrát bude věnovaný osudu ruské novinářky Anny Politkovské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člověk v tísni | Foto: www.clovekvtisni.cz

Kritička čečenské války, šikany v ruské armádě a Putinova režimu vůbec byla před čtyřmi lety zavražděna před svým domem dosud neznámým pachatelem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kamenský ze společnosti Člověk v tísni nejen o Anně Politkovské hovořil na Rádiu Česko

Během večera bude mimo jiné promítnut dokument režisérky Máši Novikovové "Anna v přední linii". Jak Rádiu Česko řekl Tomáš Kamenský ze společnosti Člověk v tísni, dokument sleduje především novinářskou práci Politkovské za druhé čečenské války.

„Ten film v podstatě představuje spoustu autentických záběrů, ať už z Čečenska samotného, nebo rozhovory s novináři, a právě také se samotnou Annou Politkovskou z listu Novaja gazeta, ale i s dalšími jejími kolegy.“

Hostem diskusního večera bude také Alexandr Čerkasov z ruské nevládní organizace Memorial, jedné z největších a nejrespektovanějších lidskoprávních organizací v Rusku. Spolupracovnice Memorialu Natálie Estěmirovová, která kritizovala porušování lidských práv v Čečensku, byla zavražděna vloni v létě.

Martina Mašková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme