Tématický večer připomene osud novinářky Anny Politkovské

V Národní technické knihovně v Praze pokračuje cyklus tématických večerů "Máte právo vědět". Tentokrát bude věnovaný osudu ruské novinářky Anny Politkovské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člověk v tísni | Foto: www.clovekvtisni.cz

Kritička čečenské války, šikany v ruské armádě a Putinova režimu vůbec byla před čtyřmi lety zavražděna před svým domem dosud neznámým pachatelem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kamenský ze společnosti Člověk v tísni nejen o Anně Politkovské hovořil na Rádiu Česko

Během večera bude mimo jiné promítnut dokument režisérky Máši Novikovové "Anna v přední linii". Jak Rádiu Česko řekl Tomáš Kamenský ze společnosti Člověk v tísni, dokument sleduje především novinářskou práci Politkovské za druhé čečenské války.

„Ten film v podstatě představuje spoustu autentických záběrů, ať už z Čečenska samotného, nebo rozhovory s novináři, a právě také se samotnou Annou Politkovskou z listu Novaja gazeta, ale i s dalšími jejími kolegy.“

Hostem diskusního večera bude také Alexandr Čerkasov z ruské nevládní organizace Memorial, jedné z největších a nejrespektovanějších lidskoprávních organizací v Rusku. Spolupracovnice Memorialu Natálie Estěmirovová, která kritizovala porušování lidských práv v Čečensku, byla zavražděna vloni v létě.

Martina Mašková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme