Temelín dostal povolení ke spuštění reaktoru

Státní úřad pro jadernou bezpečnost dnes po 14. hodině vydal povolení společnosti ČEZ ke spuštění reaktoru prvního bloku jaderné elektrárny Temelín. "Elektrárna splnila všechny požadavky české legislativy pro tuto fázi procesu spouštění," řekla na tiskové besedě předsedkyně úřadu Dana Drábová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zároveň zdůraznila, že stav jaderné elektrárny ověřili experti úřadu na místě a odpovídá dokumentaci. V ní inspektoři neshledali žádné nedostatky. Její náměstek Karel Böhm poznamenal, že inspekce trvala na odstranění drobných nedostatků, které zjistila přímo v Temelíně.

"Byly to pouze drobnosti, které nemohly ovlivnit další průběh spouštění. Týkaly se například zaplombování pojistných ventilů na parogenerátorech či vyjasnění určitých údajů v dokumentaci," řekl Böhm. K přechodu do posledního režimu (číslo jedna), tedy k tzv. energetickému spouštění bloku, které bude následovat zhruba po dvou týdnech, bude Temelín potřebovat od SÚJB další povolení.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme