Temelín je podle rakouských aktivistů stále mimo provoz

Jaderná elektrárna Temelín je podle rakouských aktivistů od nedělní poruchy navzdory prohlášením svého provozovatele stále mimo provoz. Tvrdí to dvě organizace hornorakouských odpůrců atomové energetiky, které zároveň vyjádřili výrazné pochybnosti o společnosti ČEZ a jejích informacích. V prohlášení Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí a Akčního výboru pro pohraniční region Stop Temelín stojí, že informace ČEZu o jsou zkreslené a nepravdivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Temelína Milan Nebesář se těmto informacím rozhodně brání: "Akciová společnost ČEZ je seriózní firmou a elektrárna Temelín podává pravidelné denní informace o stavu na prvním výrobním bloku. Dává je na internet a jsou zde k dispozici jakýmkoli médiím, Rakouští aktivisté lžou, když tvrdí, že informace jsou zkreslené a zavádějící. Kažý se může přesvědčit jaké informace ČEZ podává aq může si je najít na internetových stránkách."

Markéta Kaclová, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme