Temelín jede skoro na třetinu výkonu

V prvním výrobním bloku Jaderné elektrárny Temelín pokračují testy, které souvisejí s vyvažováním turbíny. Václav Brom z tiskového oddělení elektrárny řekl, že výkon reaktoru prvního bloku, který je nyní 28,6 procenta, se řídí požadavky pracovníků společnosti Škoda Energo závod Turbíny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Testování turbíny bude pokračovat i v sobotu. Při něm bude krátkodobě, zhruba na dvě až tři hodiny, opakovaně přifázována turbína k elektrické rozvodné síti. Další postup podle programu spouštění prvního bloku pak bude záviset na výsledcích testů turbíny,“ dodal Brom.

V Temelíně bylo už ve čtvrtek 21. prosince přifázováno turbosoustrojí, a elektrárna poté dodala poprvé zkušebně elektřinu do rozvodné sítě. Den nato ale byla obsluha nucena snížit výkon reaktoru na necelá tři procenta. Důvodem byla závada na ovládání klapky pro přívod páry jedné z nízkotlakých částí turbíny. Ještě před vánočními svátky však pracovníci elektrárny poruchu, která se stala v nejaderné části, odstranili a výkon reaktoru začali opět zvyšovat.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme