Temelín požádá příští týden o povolení ke zvýšení výkonu

Personál Jaderné elektrárny Temelín, která od včerejšího večera opět dodává elektřinu do rozvodné sítě, dnes časně ráno zopakoval zkoušku tzv. přechodu na vlastní spotřebu. Ta měla uzavřít etapu energetického spouštění s výkonem reaktoru do 55 procent. Před týdnem byl při tomto testu odstaven reaktor. Při dnešní zkoušce turbosoustrojí po odpojení od vnější energetické sítě snížilo výkon bloku na vlastní spotřebu elektrárny a následně byl snížen výkon reaktoru na necelá tři procenta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co bude v nejbližší době následovat sdělil Českému rozhlasu mluvčí elektrárny Milan Nebesář: "Během víkendu budeme provozovat blok v ustáleném výkonu asi na 55 procentech. Budou probíhat pravidelná měření parametrů turbogenerátorů. V nejbližších dnech bude rovněž probíhat předávání protokolů dokladování Státnímu úřadu pro jadernou bezpečnost, vyhodnocování jednotlivých zkoušek a poté požádáme státní úřad o to, abychom mohli zvýšit výkon na 75 procent a pokračovat v další podetapě, kde nás čeká dalších 300 obtížných zkoušek. To by mělo nastat někdy během příštího týdne."

Markéta Kaclová, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme