Temelín znovu odstaven

Turbína jaderné elektrárny Temelín je opět odstavena. Na přírubě přívodního potrubí v místnosti olejového hospodářství se objevily netěsnosti. Výkon reaktoru je nyní snížen na jedno procento nominální hodnoty. Naposledy musel Temelín snížit výkon minulý týden, kdy popraskaly zpevňuijící prstence na přívodním potrubí turbíny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkon reaktoru byl snížen na necelá dvě procenta, přičemž generátor byl přifázován teprve v neděli v 16:38 a elektrárna dodávala do energetické soustavy až 400 MW elektrické energie.

Jak řekl Českému rozhlasu mluvčí elektrárny Milan Nebesář, turbína byla odstavena dvacet minut po půlnoci a nyní probíhá vyhodnocování naměřených údajů a příprava na další zkušební chod celého zařízení.

V elektrárně mají probíhat testy na výkonové úrovni do 55 procent, které povolil Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Podle předsedkyně úřadu Dany Drábové je snižování a navyšování výkonu v etapě spouštění běžnou záležitostí.

Markéta Kaclová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme