Téměř 30 dětí skončilo v nemocnici s podezřením na otravu jídlem

Na škole v přírodě v Ondříkovicích na Jablonecku se zřejmě zkaženým jídlem otrávily tři desítky dětí. Sanitky je v noci rozvezly do nemocnic po celém Libereckém kraji. Případ šetří kromě hygieny také policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obložená bageta (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Převezli jsme 27 dětí do Jilemnice, Turnova, Liberce, České Lípy. Mimo kraj do Mladé Boleslavi a do Jičína. Je tam podezření z otravy jídlem, děti měly údajně sníst nějaké bagety a zvracely. Byly maximálně ohroženy dehydratací, ale žádné dítě nevyžadovalo hospitalizaci,“ sdělila mluvčí liberecké záchranky Lenka Markovičová.

Bagety snědly děti na celodenním výletě a večer postupně dostaly silný průjem a zvracely. Přivolaní záchranáři jich museli na místě ošetřit dokonce na čtyři desítky, což představuje dvě třetiny ubytovaných školáků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Lenka Šumová sleduje vývoj případu dětí otrávených zkaženým jídlem

Hygienici proto dělají epidemiologická šetření nejen v penzionu na Bartošově peci u Turnova, ale také u jednoho z výrobců potravin. Naznačili totiž, že na vině mohla být právě bageta. Příčinu nákazy ale definitivně odhalí až laboratorní testy. Výsledky budou k dispozici nejdříve v pátek.

Škola v přírodě se mezitím vrátila domů. „V prázdné restauraci tak zbyli jen zděšení a nervózní majitelé a samozřejmě pracovníci krajské hygienické stanice. Penzion je na oblíbené cyklistické a bruslařské trati, která vede z Turnova-Dolánek, a je vybavený pro pobyty dětí, takže o to smutněji a opuštěněji to tam teď vypadá,“ informuje reportérka Lenka Šumová.


Zvětšit mapu

Lenka Šumová, Český rozhlas, Lucie Maňourová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme