Tendr na stíhačky bude vyhlášen až za dva týdny

Termín vyhlášení výběrového řízení na dodavatele vojenských nadzvukových letounů byl na základě pondělního rozhodnutí vlády odložen na 15. prosinec. Ministři totiž v pondělí uložili ministerstvu obrany dopracovat zadávací dokumentaci pro výběrové řízení podle platného právního rámce tak, aby mohli být zájemci osloveni. Informoval o tom mluvčí ministra obrany Milan Řepka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výběrové řízení mělo být podle něj původně vyhlášeno už zítra 30. listopadu. Česká armáda by od vybraného dodavatele měla získat 24 nebo 36 stíhaček. Ministři už 8. listopadu uložili ministru obrany Vladimíru Vetchému předložit návrh kandidátů do patnáctičlenné výběrové komise do konce roku.

Zájem zúčastnit se soutěže již v říjnu ČTK potvrdilo britsko - švédské konsorcium BAe - Systems s letounem Gripen, americká společnost McDonell-Douglas/Boeing, která vyrábí letouny F/A-18 Hornet, francouzský výrobce Dassault Aviation s letounem Mirage 2000-5 a nadnárodní konsorcium EADS, které koordinuje výrobu letounů Eurofighter. Dalším očekávaným zájemcem je americká firma Lockheed Martin, výrobce strojů F-16. Zájem zúčastnit se soutěže už v říjnu potvrdilo britsko - švédské konsorcium BAe-Systems s letounem Gripen, americká společnost McDonell-Douglas/Boeing, která vyrábí letouny F/A-18 Hornet, francouzský výrobce Dassault Aviation s letounem Mirage 2000-5 a nadnárodní konsorcium EADS, které koordinuje výrobu letounů Eurofighter. Dalším očekávaným zájemcem je americká firma Lockheed Martin, výrobce strojů F-16.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme