Bendův teplický hotel dostal od státu kompenzace přes 800 000. Kvůli party už další nejspíš nedostane

Policie ukončila vyšetřování narozeninové oslavy exposlance Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne. Spis předala teplickému magistrátu, který rozhodne o případné pokutě, informoval ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Hotel také podle dřívějších vyjádření ministr průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) nebude mít nárok na žádné kompenzace od státu kvůli covidové krizi. Na těch zatím dostal přes 800 000 korun.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří exposlanci za ČSSD Petru Bendovi, se v noci ze soboty na neděli slavilo | Foto: HaSt | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 4.0,©

„Pan Benda nedostane pravděpodobně ani korunu z kompenzací, na které by měl nárok jako podnikatel,“ řekl serveru Seznam Zprávy ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Vyšetřování oslavy v Teplicích pokračuje. Proč policie nezasáhla, prověří generální inspekce

Číst článek

Hotel už například na jaře čerpal dotace z programu Covid Ubytování, ze kterého dostal podle Viléma Frčka z ministerstva pro místní rozvoj 831 600 korun. Tento týden by pak resort měl otevřít další výzvu. „Pokud by se však u jakéhokoli subjektu zjistilo, že porušil vládní nařízení, dotace mu nebude v žádném případě uznána,“ dodal Frček.

Hotel také dostal kompenzace z programu Antivirus od ústecké pobočky úřadu práce za každého zaměstnance, který v hotelu pracuje. Mluvčí Kateřina Beránková ale odmítla sdělit, kolik už Bendův hotel na kompenzacích dostal.

Podle mluvčí ministerstva průmyslu Štěpánky Filipové chce také hotel žádat o dotace v programu Covid Gastro Uzavřené provozovny. Součástí žádosti ale je i čestné prohlášení o dodržování vládních opatření proti koronaviru po celou dobu jejich platnosti. Mluvčí se proto domnívá, že hotel žádost nakonec nepodá.

‚Nebyl to žádný mejdan.‘ Končící šéf liberecké policie Husák byl po rozluččce s kolegy hospitalizován

Číst článek

Kvůli účasti na nelegální oslavě v Teplicích rezignoval na poslanecký mandát Milan Hnilička (za ANO) a o funkci přišel liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák.

Husák ale na postu krajského policejního ředitele formálně zůstává i nadále. Odvolání z funkce si kvůli svému zdravotnímu stavu doposud nepřevzal. V pátek byl s podezřením na interní onemocnění přepraven vrtulníkem do nemocnice, podle policejního prezidenta je jeho stav stabilizovaný. Po dobu nepřítomnosti ho tak zastupuje jeho náměstek.

Oslavy v Teplicích se 23. ledna zúčastnily desítky lidí, kromě Milana Hniličky nebo Vladislava Husáka i bývalý premiér Jiří Paroubek nebo místopředseda Rady České televize a exposlanec Jiří Šlégr.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme