Podle statického posudku je možné Hadí lázně v Teplicích zachránit

Zájem Teplic o chátrající Hadí lázně trvá. Radní to potvrdili zveřejněním tzv. „záměru o koupi objektu i s pozemkem“. Konkrétní nabídkou podnikatele Jaroslava Třešňáka se zatím ale nezabývali.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé části Hadích lázní v Teplicích jsou provizorně opravené

Některé části Hadích lázní v Teplicích jsou provizorně opravené | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Zájem města podpořil především výsledek zhodnocení technického stavu budovy. „Dle statického posudku, který jsme si nechali zpracovat, je stavba sanovatelná, to znamená, že ta stavba není staticky narušena tak, aby se nedala zachránit,“ vysvětluje primátor Teplic z ODS Hynek Hanza.

Zaorálek řeší poslední Staňkovo rozhodnutí. Nařídil přezkoumat případ Hadích lázní

Číst článek

Objekt nechal majitel dlouhá léta chátrat. Jím navrhované opravy nedovolili památkáři. Proto nejstarší teplické lázně nabídl městu.

Přezkum rozhodnutí Staňka

Chátrající klasicistní budovu zbavil exministr kultury Antonín Staněk památkové ochrany poslední den v čele resortu. Odblokoval tak podle svých slov letitý pat, během kterého objekt stále více chátral. 

Jeho nástupce Lubomír Zaorálek (ČSSD) nicméně nařídil přezkoumání případu. „Seznámil jsem se s materiálem rozkladové komise i s názory, které mi k tomu dali náměstci. A rozhodl jsem se, že k té věci otevřu přezkumné řízení,“ prohlásil ministr na začátku září.

Po dobu přezkoumávání případu bude objekt chráněn jako kulturní památka, rozhodl také Zaorálek. 

Robin Röhrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme