Teplice povede ANO s ODS. Občanští demokraté přijdou po letech o primátora, bude jím Štábl

V Teplicích večer podepsalo koaliční smlouvu vítězné ANO s druhou ODS, která kandidovala s TOP 09. Primátorem bude Jiří Štábl z ANO, náměstkem Hynek Hanza za ODS. O spolupráci informoval sám Štábl, který byl v uplynulých letech Hanzův náměstek. V zastupitelstvu o 27 členech budou mít uskupení většinu 17 hlasů. Teplice, kde v uplynulých letech vládla ODS, jsou v Ústeckém kraji prvním statutárním městem, v němž byla koalice stvrzena podpisem.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Štábl z ANO má být primátorem Teplic (archivní foto)

Jiří Štábl z ANO má být primátorem Teplic (archivní foto) | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Priority vládnutí pro následující čtyři roky budou strany konkretizovat nejpozději do ustavujícího zasedání zastupitelstva.

Hanza, který je senátorem za Teplicko, bude funkci vykonávat jako neuvolněný. Na starosti bude mít dopravu, kulturu a sport a životní prostředí. Neuvolněnou náměstkyní primátora bude Monika Peterková (ODS s TOP 09), která bude mít na starosti školství. Uvolněným náměstkem bude Tomáš Hadviga z ANO, jenž bude zodpovídat za městskou hromadnou dopravu.

‚Největší překvapení a zároveň varovný signál.‘ Hnutí SPD bodovalo především na severu a západě Čech

Číst článek

Devítičlenná rada města bude složena z pěti zástupců ANO a čtyř zástupců ODS spolu s TOP 09. Koalice se shodla, že vedení všech výborů Zastupitelstva města Teplice obsadí zástupci opozičních stran. Jedná se o finanční, kontrolní a výbor pro dotace, dopravu a smart city.

ANO získalo devět mandátů, ODS s TOP 09 osm. V komunálních volbách třetí skončilo uskupení VOLBA PRO! TEPLICE, která s pěti mandáty tak jako v předchozích letech skončí v opozici. Čtyři zastupitele bude mít SPD. Jeden mandát má Zdraví Sport Prosperita. Volební účast v Teplicích činila 34,14 procenta.

V čele Teplic stál řadu let za ODS Jaroslav Kubera, nejprve jako starosta a později jako primátor. V komunálních volbách vítězil opakovaně. V roce 2018 se jeho nástupcem stal Hynek Hanza, předchozí volby ODS vyhrála a obsadila devět křesel v zastupitelstvu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme