V Teplicích vznikla koalice ODS a ANO. Novým primátorem se stane Hanza

Vítězná ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO. V 27členném zastupitelstvu bude mít většinu 14 mandátů. Primátorem se stane Hynek Hanza (ODS), po 24 letech vystřídá v čele města svého stranického kolegu Jaroslava Kuberu. Zástupci ODS a ANO v neděli večer podepsali koaliční smlouvu, potvrdil Hanza i lídr ANO Jiří Štábl, který se stane náměstek primátora.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým primátorem Teplic je Hynek Hansa (ODS). Po 24 letech v křesle vystřídá Jaroslava Kuberu (ODS). | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: Fotobanka ČTK

„Domluvili jsme se na spolupráci na následující čtyři roky,“ uvedl Hanza, který byl dosud náměstek primátora. Na magistrátu vládla poslední čtyři roky koalice ODS s ČSSD a TOP 09. Sociální demokracie se do zastupitelstva nedostala.

Kubera už nebude primátorem Teplic, chce se naplno věnovat Senátu

Číst článek

Nová koalice se dohodla, že devítičlenná rada města bude složena z pěti zástupců ODS a čtyř zástupců ANO. „Teď do ustavujícího zastupitelstva dáme dohromady programové priority,“ uvedl Štábl.

V předchozích 24 letech stál v čele města Kubera. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, a od roku 2002 byl primátorem. Nyní byl opět zvolen do Senátu a oznámil, že primátorem Teplic v dalším volebním období už být nehodlá.

ODS v čele s Kuberou minulý týden vyhrála v lázeňském městě komunální volby. Získala devět mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druhá skončila Volba pro! Teplice s osmi mandáty. Třetí ANO bude mít pět zastupitelů. SPD má dva mandáty, dva zastupitele bude mít KSČM a jednoho hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice. ODS a ANO ve společné tiskovém prohlášení uvedly, že při zásadních otázkách fungování města při prosazování priorit smluvních stran budou usilovat o shodu s demokratickou opozicí v zastupitelstvu města.

Komunální volby 2018: Kandidátky →

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme