Ředitel věznice v Teplicích odchází z funkce. Důvodem může být účast na zakázané oslavě

Od května bude mít teplická věznice nového ředitele. Stávající Petr Blažek končí ve funkci. Důvodem by měla být jeho účast na nedovolené narozeninové oslavě podnikatele a bývalého poslance Bendy, která se konala v lednu, píše Seznam Zprávy. Blažkův konec ve funkci potvrdila mluvčí vězeňské služby Prunerová. Sám Blažek pro iROZHLAS.cz uvedl, že skončit se rozhodl sám už na začátku roku. Přiznal však, že účast na oslavě jeho konec urychlila.

Teplice (Aktualizováno: 15:10 16. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Blažek, ředitel vazební věznice Teplice | Foto: Iveta Lhotská / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Server Seznam Zprávy uvedl, že na konci března opustí svou funkci současný ředitel teplické věznice Blažek. Čelí podezření, že se dopustil přestupku. Tím by mohla být účast na narozeninové oslavě bývalého poslance za ČSSD Petra Bendy, která se konala v polovině ledna, kdy už v Česku platila protikoronavirová opatření zakazující shromažďování více osob v uzavřených prostorách, například za účelem oslav.

Benda a jeho party zatím bez trestu. ‚Hlídka věděla, že hotel je otevřený,‘ píše se přitom ve zprávě policie

Číst článek

„Bylo zahájeno řízení ve věci služebního poměru z důvodu podezření ze spáchání přestupku,“ komentovala situaci mluvčí vězeňské služby Prunerová. Zároveň uvedla, že Blažek k datu 31. března 2021 končí ve služebním poměru na pozici ředitele Vazební věznice Teplice. Později se opravila, že je to až k 30. dubnu. 

„Končím na konci dubna, tisková mluvčí se spletla. Naposledy půjdu do práce posledního dubna,“ komentoval v úterý odpoledne pro server iROZHLAS.cz Blažek. U vězeňské služby se rozhodl úplně skončit už na začátku roku. Nicméně připustil, že účast na oslavě v hotelu Prince de Ligne jeho konec ve funkci urychlila: „Řekněme, že to byl jeden z důvodů.“

S teplickou věznicí je Blažek spjatý už od roku 1999. Nejdříve zde působil jako vedoucí oddělení vězeňské a justiční stráže, následně se stal zástupcem ředitele a nakonec i ředitelem. Objevil se také v dokumentárním seriálu České televize Uzamčený svět, který nahlíží do běžného života zaměstnanců věznice.

Po odchodu bude mít Blažek nárok na výsluhy, které by se měly pohybovat v řádu desítek tisíc korun měsíčně. Zda mu bude přiznáno také odchodné, bude záležet na tom, zda vězeňská služba dokáže, že se přestupku skutečně dopustil.

Pozadí oslavy

Jak již dříve informoval server iROZHLAS.cz, svou funkci muselo ukončit už více účastníků teplické oslavy. Poslanecký mandát složil předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO), pozici krajského policejního šéfa musel v Liberci opustit Vladislav Husák.

Mezi dalšími známými lidi, kteří přišli do Teplic blahopřát, byli nyní už bývalý šéf fotbalových Teplic Petr Hynek, tehdejší zastupitel města Teplice Michal Kasal, místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr nebo expremiér Jiří Paroubek.

aur, sto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme