Případ prvňáčků z Teplic. Policie kvůli nenávistným komentářům pod fotkou vyšetřuje tři lidi

Policisté se dál zabývají nenávistnými komentáři pod fotkou žáků první třídy ze Základní školy Plynárenská v Teplicích. Prověřují kvůli tomu tři podezřelé. Nikdo ale dosud nebyl obviněn. Informovala o tom Česká televize.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích. | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

„V rámci vyšetřování se podařilo ustanovit tři podezřelé osoby,“ potvrdil České televizi mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Nejsem nějaký rasista... velký, prvňáky jsem do plynu neposílal, hájí se autor komentáře pod fotkou z Teplic

Číst článek

„Jednu z nich prověřují tepličtí kriminalisté, další dva případy byly podle místní příslušnosti postoupeny na jiná krajská ředitelství, kde budou pokračovat ve vyšetřování v jejich vlastní kompetenci,“ upřesnil.

Teplická policie se případem zabývá od listopadu, kdy fotografie prvňáků vyvolala na sociálních sítích vlnu nenávisti.

Fotografii zveřejnil Deník v rámci svého seriálů o žácích první třídy. Třídu Základní školy Plynárenská tvoří mimo jiné romské, vietnamské a arabské děti, kterým začali lidé na sociálních sítích vyhrožovat.

„Třída plná teroristů, tam by sednul ruční granát, rovnou střílet,“ psal jeden z uživatelů. „Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí,“ reagoval Víťa Kroupa, kterého se následně serveru iROZHLAS.cz podařilo vypátrat. Reportér Ondřej Golis mluvil také s Alenou Čtvrtlíkovou, která napsala, že rodiče „našich“ dětí by si na školu měli stěžovat.

Příběhy 2017: fotografie teplických prvňáčků na sítích vyvolala řadu nenávistných komentářů

Číst článek

Agresoři vyhrožovali jak dětem, tak i pedagogům. Někteří rodiče teplické školy pak přiznali, že se o své děti začali bát.

„Strašně moc jsem se o svoje děti bála, když jsem to viděla, protože mám v první třídě a ve druhé třídě vnouče, které mám v pěstounské péči a bála jsem se je posílat do školy, aby se něco nestalo,“ popsala babička jednoho z dětí.

Za školu se postavili například někdejší ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) nebo ombudsmanka Anna Šabatová. Na pomoc škole vznikly také dvě sbírky.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme