Teplickou dálnici přeťal podemletý most

Mnohakilometrové kolony čekají řidiče namísto pohodlné jízdy po dálnici D8 z Prahy do Teplic. Policie musela v úterý večer úsek mezi devátým a sedmnáctým kilometrem kvůli zvětšujícím se prasklinám na mostní konstrukci, kterou poškodila srpnová povodeň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozený most u Veltrus | Foto: Jan Rosenauer

Radikální opatření si vyžádal stále horší stav dálničního mostu na patnáctém a půltém kilometru. Právě ten zasáhly přívaly především spodní vody při srpnových povodních, statici ale následně povolili provoz v tomto úseku. "V rámci oprav po povodních byl zbourán levý most, který se v současné době staví nový, a do této doby se používal most pravý," vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Nyní se ale objevily nové pukliny, odborníci se proto musí technickou kvalitou stavby zabývat ihned jakmile to podmínky povolí.

Uzavírka potrvá přibližně týden. "Kvůli této události se práce na levém mostě pozastaví a co nejrychleji se vybuduje provizorní objezd, který by měl být v provozu za šest až sedm dní," uvedla Vápeníková.

Objízdná trasa vede po silnici druhé třídy číslo 608 přes Novou Ves a Veltrusy, od Prahy pak přes Odolenou Vodu. Policisté očekávají značné dopravní komplikace a především mnohakilometrové kolony.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme