Teplický soudce odmítá ministrovu kritiku

Soudce teplického okresního soudu odmítá, že by se kvůli němu dostali na svobodu členové údajného kuplířského gangu. Právě z toho Jindřicha Pojkara viní ministr spravedlnosti Pavel Němec, který žádá Pojkarovo potrestání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Ministr chce, aby se soudcem Pojkarem začalo kárné řízení, které by mohlo vést k až jeho odvolání. Proč, to vysvětluje Milan Vladyka z tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti. "Tím hlavním důvodem jsou neodůvodněné průtahy v řízení, kdy spis týkající se stížností o vazbě, ležel u teplického soudu tři měsíce bez povšimnutí, aniž by byl předán Krajskému soudu v Ústí nad Labem."

Právě tím, že se stížnostmi advokátů na chyby soudce při prodlužování vazby nemohl krajský soud už nic dělat, odůvodnili jeho představitelé to, že 9 lidí obviněných z kuplířství propustili.

Soudce Jindřich Pojkar ale tvrdí, že se žádných průtahů nedopustil. "Hlavní líčení jsem ukončil 2. června a z 10. června je můj písemný pokyn předložit ten spis krajskému soudu. Já jsem neudělal jediný den prodlevy," hájí se teplický soudce.

Marika Táborská, Tomáš Šácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme