Teplota v Klementinu překonala 80 let starý rekord

V pražském Klementinu padl 80 let starý teplotní rekord. Odpoledne tam naměřili 16,1 stupně Celsia. Podle meteorologů teplota ještě může odpoledne růst. Dosud platný rekord pro 15. listopad pocházel z roku 1926 a činil 16 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podzim | Foto: Marián Vojtek

Vysoké teploty se v Česku vyskytovaly již v úterý, kdy meteorologové naměřili nejvyšší teplotu - 15,5 stupně Celsia - v Českých Budějovicích. z ostatních stanic hlásili od deseti do 15 stupňů Celsia.

V Praze na Libuši byl teplotou 13 stupňů Celsia překonán rekord z roku 1994 o 0,9 stupně. Na této stanici se ale eviduje teplota až od roku 1971, proto tento rekord není tak významný, jako když překoná maximum z Klementina.

Příliv teplého vzduchu od jihozápadu bude pokračovat i ve čtvrtek. Nejvyšší denní teploty by měly vystoupit na 11 až 15 stupňů Celsia. Pro Klementinum platí rekord z roku 1926 a má hodnotu 14,5 stupně Celsia.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme