V Česku padaly teplotní rekordy, v Kopistech naměřili 24,6 stupně Celsia. Ochladí se na Velký pátek

Dosud nejvyšší teplotu pro 30. březen v úterý v Česku zaznamenala víc než čtvrtina stanic měřících alespoň 30 let. Rekord padl na 42 místech. Nejtepleji bylo v Kopistech na Mostecku, kde teploměr ukázal 24,6 stupně Celsia, uvedla Jiřina Švábenická z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty až 25 stupňů Celsia meteorologové očekávají i ve středu, ochladit se má až na Velký pátek.

Kopisty Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jarní procházka

Teplotní rekordy padly na 42 místech v Česku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nové teplotní maximum v Kopistech překonalo dosavadní rekord 22,3 stupně Celsia z roku 1989. Těsně pod 24 stupňů Celsia meteorologové naměřili také na dalších místech v Ústeckém kraji.

V Teplicích je nový rekord pro 30. březen od úterý 23,9 stupně Celsia, v Žatci s 23,8 stupně historickou tabulku nepřepsal. Stejnou teplotu jako v Žatci v úterý naměřili také ve Strážnici na Hodonínsku a jde i o nové maximum.

Ve středu mohou teploty podle předpovědi vystoupat odpoledne na 21 až 25 stupňů Celsia, ve čtvrtek je meteorologové očekávají v rozmezí 20 až 24 stupňů. Na Velikonoce se ale ochladí. Až do neděle by se teploměr neměl dostat přes 15 stupňů Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme