Čtvrteční noc byla mimořádně teplá, meteorologové očekávají ochlazení. Hladiny řek pozvolna klesají

Teplotní rekordy padly v noci na skoro 60 procentech stanic, které měří alespoň 30 let. Nová maxima pro čtvrteční noc přepsalo i pět stanic s víc než stoletou historií včetně pražského Klementina, kde naměřili 10,5 stupně Celsia. Hladiny řek v Karlovarském kraji, které v úterý dosáhly prvního povodňového stupně, začaly zvolna klesat.

Praha/Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto v noci, řízení v noci, světla, doprava (ilustrační foto)

Čtvrteční noc byla rekordně teplá | Foto: Seaq68 | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

„Noc na čtvrtek byla na téměř 60 procent stanic měřících alespoň 30 let rekordně teplá, mimo jiné i na pěti stanicích s delší řadou měření než 100 let – v Praze Klementinu (10,5 stupně), Klatovech (10,2 stupně), Teplicích (9 stupňů), Semčicích (8,1 stupně) a na Milešovce (6,2 stupně),“ napsali meteorologové.

#pocasi Noc na dnešek byla na téměř 60 % stanic měřících alespoň 30 let rekordně teplá, mimo jiné i na 5 stanicích s delší řadou měření než 100 let – v Praze Klementinu (10,5 °C), Klatovech (10,2 °C), Teplicích (9 °C), Semčicích (8,1 °C) a na Milešovce (6,2 °C).

07:28 – 12. 03. 2020

4

Teplé počasí má panovat i přes den, teploměr ukáže až 17 stupňů, na jihu Moravy mohou překročit 19 stupňů. V pátek se začne ochlazovat, o víkendu začne přes noc mrznout, noční teploty budou klesat až k minus šesti stupňům.

Hladiny řek

Hladiny řek v Karlovarském kraji, které v úterý dosáhly prvního povodňového stupně, začaly zvolna klesat. První stupeň platí už jen na řece Svatava ve Svatavě. I tam ale voda postupně klesá, vyplývá z aktuálních údajů Povodí Ohře.

Letošní zima byla podle měření v Klementinu druhá nejteplejší od roku 1775, únor pokořil rekordy

Číst článek

Svatava dosáhla prvního povodňového stupně ve středu po poledni a kulminovala okolo 16.00, kdy hladina vystoupala na 139 centimetrů s průtokem 37,78 krychlového metru za vteřinu. Ve čtvrtek ráno už ale klesla hladina na 128 centimetrů.

Ve středu přesáhla první stupeň i Bystřice u Ostrova. Na ní přestal platit první stupeň po půlnoci.

Vzedmutí hladin hlavně horských řek bylo důsledkem vytrvalého deště i oteplení, při kterém tál sníh na horách. Meteorologové ale předpokládají v příštích dnech mírné ochlazení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme