Počasí nadělilo rekordní teploty. Nejvyšší meteorologové naměřili v Doksanech na Litoměřicku

Na většině meteorologických stanic v Česku měřících déle než 30 let ve čtvrtek padly teplotní rekordy. Nejvyšší teplotu z těchto stanic zaznamenaly Doksany na Litoměřicku s 26,8 stupně Celsia, informovali pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jeden z nejstarších rekordů padl v Přerově, odolával více než jedno století.

Brno/Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplé počasí v přírodě (ilustrační foto). | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Ze 147 stanic, které sledují počasí přes 30 let, byly překonány rekordy pro 12. duben na 116 místech. Výrazné byly i teploty na mladších stanicích. Třeba stanice v Karviné, která měří 27 let, zaznamenala rovných 27 °C nad nulou.

Rekordy neodolaly ani na většině z deseti stanic v Česku, které fungují již déle než 100 let. Maximální teplota pro tento den byla podle webu ČHMÚ překonána na osmi. Z těchto stanic se rtuť dostala nejvýše v Oticích u Opavy, kde teplota dosáhla 25,3 °C, zatímco předchozí rekord z roku 1952 činil jen 21,8 °C. V Přerově byl dokonce překonán rekord z roku 1906. Činil 24 °C, ve čtvrtek bylo naměřeno 24,8 °C.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme