Teploty se budou držet nad nulou, ochladí se až v půlce prosince

Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné, ochladit by se mělo v polovině prosince. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Srážkově by se toto období nemělo lišit od minulých let, kdy byl průměrný úhrn 41 milimetrů.

Praha (Aktualizováno: 17:52 18. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima (ilustrační foto) | Foto: StockSnap/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Průměrné týdenní maximální teploty vzduchu se budou pohybovat kolem 6 °C, v posledním týdnu předpovědi (od 11. prosince) kolem nebo slabě nad 0 °C,“ uvedli meteorologové. Teplotně nadprůměrné by měly být týdny od 27. listopadu a 4. prosince.

„Srážkově by toto období mělo být víceméně průměrně. Sněžení by se mělo zpočátku objevovat hlavně v horských a středních polohách. V závěru předpovědního období, to znamená v druhém prosincovém týdnu, bychom měli sněžení vídat i v nižších polohách,“ popsal Radiožurnálu meteorolog Tomáš Mejstřík.

Od nedělního poledne do pondělního večera také platí výstraha meteorologů před sněhovými jazyky. Tvořit se můžou na horách, kde napadne deset až 25 centimetrů sněhu. 

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku v období od 20. listopadu do 17. prosince je 0,8 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1998, kdy se průměr dostal na minus tři stupně Celsia. Naopak v roce 2006 průměrná teplota vyšplhala na 5,6 stupně.

ČTK, Radek Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme