Teploty šestým dnem za sebou pokořily rekordy. Víkend už ale bude chladnější

Na většině stanic měřících teplotu přes 30 let v úterý opět padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Husinci - Řeži u Prahy a také v Doksanech na Litoměřicku, odkud meteorologové hlásili shodně 32,3 stupně Celsia. O jednu desetinu méně naměřili v Dobřichovicích v okrese Praha - západ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunečné počasí | Foto: Filip Jandourek

Úterý je šestým dnem v řadě, kdy meteorologové přepisují desítky let staré rekordy, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Podle meteorologů vyšplhaly teploty do 16 hodin většinou na 27 až 31 stupňů Celsia. Rekord ale nebyl na rozdíl od pondělka překonán na žádné ze stanic, která sleduje počasí více než 100 let. Teploty se ani příliš nepřiblížily hodnotám absolutních rekordů pro měsíc září.

Například v Doksanech padl 65 let starý rekord, který činil 29,7 stupně. Ve Staré Boleslavi - Brandýse nad Labem, kde dnes naměřili 31 stupňů, bylo o devět desetin překonáno 82 let staré maximum.

Pozor na požáry, varují meteorologové. Hrozí hlavně ve vyprahlých Čechách

Číst článek

Nejteplejším dnem současné vlny veder bylo pondělí, kdy v Husinci - Řeži u Prahy naměřili 33,2 stupně Celsia. V neděli bylo nejtepleji v Praze - Karlově, a to 32,2 stupně Celsia.

V sobotu naměřili maximální teplotu opět v Řeži u Prahy, konkrétně 31,8 stupně Celsia. V pátek se stal nejteplejším místem Česka Javorník s teplotou 30,7 stupně a ve čtvrtek si připsala primát znovu Řež s 31,5 stupni.

Teploty nad 25 stupňů mohou lidé v Česku očekávat ještě do pátku. V sobotu by mělo pršet a má se ochladit zhruba na 18 až 22 stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme