Teploty v Česku znovu klesnou k nule. V pátek může mrznout na celém území, hrozí poškození rostlin

Teploty v Česku v nadcházejících dnech opět klesnou k nule, a zejména v noci a ráno může i mrznout. V noci na čtvrtek budou přízemní mrazíky hlavně v jižní polovině Čech a na severu republiky a v noci na pátek hrozí mráz, nejen přízemní, na celém území. V noci na sobotu se mohou přízemní mrazíky ještě vyskytnout na jihozápadě a západě Čech, v ostatních regionech už bude tepleji. Informoval o tom ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, jinovatka, mráz (ilustrační foto)

V některých oblastech ČR může podle meteorologů přechodně i intenzivně sněžit (ilustrační foto) | Foto: jggrz | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0

Mráz podle ČHMÚ může poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu.

Meteorologové už dřív avizovali, že chladné počasí, které je v ČR druhý týden, bude pokračovat do konce pracovního týdne. Ve středu očekávají ve východní polovině i vydatné srážky spojené s nízkými teplotami, hlavně na severovýchodě podle nich nepřekročí sedm stupňů Celsia.

V některých oblastech ČR může přechodně i intenzivně sněžit. Konkrétně na Šumavě, v Jeseníkách a Beskydech ve středu místy napadne podle předpovědi až deset centimetrů sněhu.

V noci na čtvrtek budou podle meteorologů teploty ve dvou metrech nad zemí místy klesat pod nulu a přízemní mrazíky budou ještě četnější.

Toto upozornění platí zejména pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, Vysočinu, Olomoucký kraj a sever Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje. „V noci na pátek se riziko mrazů rozšíří na celé území,“ dodali meteorologové.

O víkendu se podle nich oteplí. V sobotu se denní teploty dostanou k 20 stupňům a v neděli ojediněle mohou dosáhnout i letních 25 stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme