Teploty vyšplhají až nad 31 stupňů, přetrvává i nebezpečí požárů

V Ústeckém a Jihomoravském kraji platí výstraha od pondělí, v Praze a dalších pěti krajích pak od úterý varuje před nízkým nebezpečím.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy). | Foto: Khalil Baalbaki

V Praze a ve Středočeském, Karlovarském, Plzeňském Jihočeském a Libereckém kraji do 600 m n. m. bude v úterý kvůli vysokým teplotám nízký stupeň nebezpečí. V Ústeckém a Jihomoravském pak výstraha platí už od pondělí.

V úterý budou maximální teploty v Čechách a na jižní Moravě většinou překračovat 31 °C. V Ústeckém a Jihomoravském kraji bude proto místy přetrvávat nebezpečí vzniku požárů.

Lidé by si měli dávat pozor na přehřátí nebo dehydrataci organismu. ČHMU doporučuje omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a dopoledních hodinách. Děti ani zvířata by se neměly nechávat ve stojících autech na přímém slunci. Při použití klimatizace je dobré udržovat teplotní rozdíl mezi venkovním prostředím maximálně kolem 5 stupňů Celsia.

Závoreň je nutné dodržovat správný pitný režim, tedy pít hlavně neslazené nealkoholické nápoje bez kofeinu, a chránit před sluncem i pokožku. V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně, aby se pokud možno zabránilo vzniku požárů.

per Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme