Terezčina matka se pokusila o sebevraždu

Ani mimořádná policejní akce v Kladně nepřinesla žádný posun v pátrání po pětileté Terezce Čermákové, která se ztratila minulou středu. V úterý ji bez úspěchu hledalo na 600 policistů. Matka pohřešované dívky se před patnáctou hodinou pokusila o sebevraždu skokem ze třetího patra. Se zraněními byla převezena do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Čermáková je podle lékařů ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla policejní mluvčí Jana Dětská, důvod jejího činu policisté zatím neznají.

V rámci dnešní pátrací operace dorazily do Kladna krátce před devátou hodinou mimořádné posily. Od té doby doslova zaplavily zejména jižní část města a kročehlavské sídliště. Právě zde se totiž Terezka minulou středu za nejasných okolností ztratila. Policisté prohledávali venkovní prostory i vnitřky budov včetně sklepů. Nad ránem byl opět nasazen i vrtulník se speciální termovizí, která je podle policejní mluvčí Michaely Novákové schopna nalézt pohřešovanou osobu i po několika dnech.

Pátrání v terénu doplňují i vyšetřovatelů prověřováním všech alternativ případu. Jak uvedl zástupce ředitele Okresního úřadu vyšetřování Roman Hošta, kromě jiného trestného činu se mohla Terezka Čermáková stát obětí i psychicky narušené osoby. "Policie se samozřejmě zabývá i nadále a zabývala se od prvopočátku možností, že se stala obětí osoby pedofilně zaměřené, devianta, který má toto zaměření a kter se tohoto jednání mohl dopouštět i v minulé době. V současné době se zabýváme i všemi oznámeními občanů až oznámeními psychotroniků, či jinak senzitivně zaměřených osob."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme