Terezčina matka se pokusila o sebevraždu

Ani mimořádná policejní akce v Kladně nepřinesla žádný posun v pátrání po pětileté Terezce Čermákové, která se ztratila minulou středu. V úterý ji bez úspěchu hledalo na 600 policistů. Matka pohřešované dívky se před patnáctou hodinou pokusila o sebevraždu skokem ze třetího patra. Se zraněními byla převezena do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Čermáková je podle lékařů ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla policejní mluvčí Jana Dětská, důvod jejího činu policisté zatím neznají.

V rámci dnešní pátrací operace dorazily do Kladna krátce před devátou hodinou mimořádné posily. Od té doby doslova zaplavily zejména jižní část města a kročehlavské sídliště. Právě zde se totiž Terezka minulou středu za nejasných okolností ztratila. Policisté prohledávali venkovní prostory i vnitřky budov včetně sklepů. Nad ránem byl opět nasazen i vrtulník se speciální termovizí, která je podle policejní mluvčí Michaely Novákové schopna nalézt pohřešovanou osobu i po několika dnech.

Pátrání v terénu doplňují i vyšetřovatelů prověřováním všech alternativ případu. Jak uvedl zástupce ředitele Okresního úřadu vyšetřování Roman Hošta, kromě jiného trestného činu se mohla Terezka Čermáková stát obětí i psychicky narušené osoby. "Policie se samozřejmě zabývá i nadále a zabývala se od prvopočátku možností, že se stala obětí osoby pedofilně zaměřené, devianta, který má toto zaměření a kter se tohoto jednání mohl dopouštět i v minulé době. V současné době se zabýváme i všemi oznámeními občanů až oznámeními psychotroniků, či jinak senzitivně zaměřených osob."

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme