Terezka je stále nezvěstná

Mimořádná opatření si odpoledne vyžádalo pátrání po ani ne pětileté Terezce Čermákové z Kladna, která zmizela minulou středu. Policie poprvé od zahájení pátrání uzavřela jeden z lesoparků na okraji města. Další mimořádnou akci plánuje na dnešek - do pátrání po ztracené dívce bude nasazeno 600 policistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčí kladenské policie Michaely Novákové byl lesopark pro veřejnost uzavřen proto, aby lidé zbytečně nerozptylovali služební psy, kteří společně s policisty les "pročesávali". Pátrání se dnes zaměřilo i na průmyslovou zónu Kladno-jih.

V podvečer kriminalisté vůbec poprvé zveřejnili vyšetřovací verze tohoto případu. Terezka se podle nich mohla stát obětí dopravní nehody nebo jiného trestného činu a v současné době se nachází na jiném místě v České republice, případně v zahraničí. Další verze předpokládá, že se dítě stalo obětí trestného činu spáchaného neznámým pachatelem, který nepatří do jeho blízkého okolí, a tělo bylo ukryto kvůli zahlazení stop. Policisté však nevylučují ani možnost, že Terezka se stala obětí trestného činu spáchaného neznámým pachatelem z jejího blízkého okolí.

Pátrání komplikuje fakt, že matka Terezky si přesně nepamatuje, kdy se dívka ztratila, a neustále mění výpověď. Podle Milana Řečínského z Krajského úřadu vyšetřování si nepamatuje místo, kde se minulou středu od čtvrt na jednu odpoledne pohybovala, ani přesný čas, kdy dcerka zmizela. Policie má za to, že matka Terezky byla v době jejího zmizení pod vlivem alkoholu.

Naprosto mimořádnou operaci chystají policisté na dnešek. Terezku bude hledat na 600 mužů. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil ministr vnitra Stanislav Gross, na pomoc při pátrání uvolnil 450 posluchačů Střední policejní školy z Prahy. K dispozici opět bude i vrtulník s termovizí.

Policie také žádá o pomoc občany, kteří by mohli svědčit o pohybu dítěte v posledních okamžicích před jeho zmizením.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme