Terezka je stále nezvěstná

Mimořádná opatření si odpoledne vyžádalo pátrání po ani ne pětileté Terezce Čermákové z Kladna, která zmizela minulou středu. Policie poprvé od zahájení pátrání uzavřela jeden z lesoparků na okraji města. Další mimořádnou akci plánuje na dnešek - do pátrání po ztracené dívce bude nasazeno 600 policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčí kladenské policie Michaely Novákové byl lesopark pro veřejnost uzavřen proto, aby lidé zbytečně nerozptylovali služební psy, kteří společně s policisty les "pročesávali". Pátrání se dnes zaměřilo i na průmyslovou zónu Kladno-jih.

V podvečer kriminalisté vůbec poprvé zveřejnili vyšetřovací verze tohoto případu. Terezka se podle nich mohla stát obětí dopravní nehody nebo jiného trestného činu a v současné době se nachází na jiném místě v České republice, případně v zahraničí. Další verze předpokládá, že se dítě stalo obětí trestného činu spáchaného neznámým pachatelem, který nepatří do jeho blízkého okolí, a tělo bylo ukryto kvůli zahlazení stop. Policisté však nevylučují ani možnost, že Terezka se stala obětí trestného činu spáchaného neznámým pachatelem z jejího blízkého okolí.

Pátrání komplikuje fakt, že matka Terezky si přesně nepamatuje, kdy se dívka ztratila, a neustále mění výpověď. Podle Milana Řečínského z Krajského úřadu vyšetřování si nepamatuje místo, kde se minulou středu od čtvrt na jednu odpoledne pohybovala, ani přesný čas, kdy dcerka zmizela. Policie má za to, že matka Terezky byla v době jejího zmizení pod vlivem alkoholu.

Naprosto mimořádnou operaci chystají policisté na dnešek. Terezku bude hledat na 600 mužů. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil ministr vnitra Stanislav Gross, na pomoc při pátrání uvolnil 450 posluchačů Střední policejní školy z Prahy. K dispozici opět bude i vrtulník s termovizí.

Policie také žádá o pomoc občany, kteří by mohli svědčit o pohybu dítěte v posledních okamžicích před jeho zmizením.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme