Termín úplného zprovoznění metra nadále nejasný

Termín úplného zprovoznění pražského metra je i nadále velmi nejasný a veškeré prognózy jsou značně předčasné. Po pondělním zasedání krizového štábu pražského Magistrátu to řekl náměstek primátora pro dopravu Martin Hejl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozené metro | Foto: Jan Rosenauer

Předpokládat lze podle něj jen to, že by na konci září mohl být prodloužen provoz na části trasy C, a to ve směru od stanice Háje až po Hlavní nádraží.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Hejl: Metro

V pražském metru jsou prostory, které zřejmě nikomu nepatří. Tvrdí to náměstek primátora Martin Hejl. Podle něj je podzemní dráha rozdělena na civilní část a jakousi necivilní, za kterou ale neodpovídá ani město ani dopravce.

Ministerstvo obrany popírá, že by případné necivilní prostory v pražském metru spadaly do jeho kompetence. Podle Jaroslava Vykoukala z generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru je ochrana obyvatelstva v metru úkolem hasičů.

Mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová trvá na tom, že prostory metra fungují buď v provozním, nebo ochranném režimu. Stále jsou to ale tytéž prostory. Netuší, proč by za prostory metra měl odpovídat někdo jiný než jeho provozovatel, tedy dopravní podnik.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme