Hygienická stanice nařídila kvůli koronaviru další plošné testování ve společnosti OKD

Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý.

Stonava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování kvůli koronaviru v OKD | Zdroj: OKD

V dolě ve Stonavě začalo další plošné testování pracovníků na koronavirus. K páteční sedmé hodině ranní bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu. Testování je bez problémů, řekla ČTK mluvčí OKD Naďa Chattová. Celkem má podstoupit testy přes 3 tisíce lidí.

„Testování probíhá od 5.45. Dneska ho provádí čtyři odběrové týmy. V současnosti je otestováno přes 200 lidí, testovat se dnes bude do 16.00. Jde to hladce, bez jakýchkoliv problémů,“ uvedla v pátek Chattová. Na testech se kromě zdravotníků bude podílet armáda.

Nové ohnisko nákazy na Frýdecko-Místecku, v domově pro seniory má pozitivní test už 34 lidí

Číst článek

Testování nařídila Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě. Otestováni budou pracovníci z dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih. Důvodem je nárůst počtu lidí nakažených covidem-19. Za posledních několik týdnů hygienici na těchto dolech evidují 149 nakažených.

V těžební společnosti jde už o několikáté plošné testování. Nejprve se testovalo na Dole Darkov, kde se vyskytlo ohnisko nákazy koronavirem, celkem tam onemocnělo 507 pracovníků, jejich příbuzných a kontaktů. Poté se testovalo i na dalších dolech, používaly se ale rychlotesty, které podle hygieniků zcela nevyhovovaly. Hygiena tak ve čtvrtek nařídila provedení PCR testů.

V Moravskoslezském kraji je od počátku pandemie 2122 pozitivně testovaných. Nejvíce právě na Karvinsku, kde hygienici evidují 864 nakažených.

aur, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme