Výsledky testů na koronavirus do 24 hodin. ‚Nevím, kdo to platil,‘ říká Benešová k setkání v Lánech

Členové expertního týmu prezidenta Miloše Zemana a další účastníci včerejšího jednání v Lánech se nechali testovat na koronavirus. Radiožurnálu to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Sám prezident Zeman v rozhovoru pro Blesk.cz uvedl, že se testovat nenechal, protože se cítí dobře a nemá žádné příznaky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a ministr obrany Jan Hamáček (ČSSD) během jednání expertního týmu v Lánech

Prezident Miloš Zeman a ministr obrany Jan Hamáček (ČSSD) během jednání expertního týmu v Lánech | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Schůzky na zámku v Lánech se kromě členů expertního týmu zúčastnil také ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Telefonní rozhovor s Marií Benešovou o testování poradního týmu

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která je členkou expertního týmu, Radiožurnálu řekla, že test na koronavirus podstoupila v pátek na Pražském hradě.

„Byl to příkaz právě pana kancléře. Takže jsme se odebrali do Jízdárny Pražského hradu, kde se provádějí nějak ty testy. Tam nám odebrali vzorky a večer nám volali výsledek,“ řekla Benešová. Testy na koronavirus podle ní provedla Ústřední vojenská nemocnice v Praze.

‚Ostatním poděkuji později.‘ Prezident udělí Prymulovi Řád bílého lva, zkritizoval Evropskou unii

Číst článek

Kdo testy platil?

Benešová dále řekla, že neví, proč výsledky byly tak rychle k dispozici ani kdo testování platil. K těmto otázkám se nechtěl vyjádřit ani hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na dotazy zatím nereaguje ani Ústřední vojenská nemocnice.

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář následně poslal Radiožurnálu vyjádření k testování poradního týmu. Testování bylo objednáno předem, proběhlo v pátek ráno a výsledky byly známé standardně do 24 hodin,“ napsal.

Na účastníky sobotní schůzky v Lánech se snesla kritika poté, co se na sociálních sítích objevila jejich společná fotografie. Snímek zobrazuje dvanáct členů prezidentova týmu, kteří sice mají roušky, ale sedí blízko sebe a před sebou mají přichystané občerstvení.

Kvůli fotografii ze setkání u prezidenta dává předseda Svazu měst a obcí svou funkci k dispozici

Číst článek

Ve vyjádření, které zaslala ČTK mluvčí policejního prezidenta Jana Švejdara, stojí, že předem neúspěšně prosazoval jednání on-line.

'Je to ostuda'

Fotografii teď kritizuje opozice. Podle ní tak dal expertní tým najevo, že ignoruje současná nařízení proti šíření koronaviru. Například předseda Pirátů Ivan Bartoš to v televizi Prima označil za papalášství.

„Nemyslím si, že by to spravila bloková pokuta v desetitisících korunách. Když se tam takto vyfotí u společné večeře, ignorující veškeré předpisy nejvýše postavení lidé v České republice, tak je to ostuda,“ řekl Bartoš.

Andrea Kubová, vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme