Textilku v Hradišti zapálil skutečně stroj

Textilku v Uherském Hradišti skutečně zapálil stroj. Potvrdily to výsledky vyšetřování. Oheň zničil před dvěma týdny skladiště závodu Slezan. Podle hasičů má mnohamilionové škody na svědomí technická závada na spřádacím zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Jan Rosenauer

Původní odhady škod se ukázaly velmi skromné. Pobočka frýdeckomístecké textilky přišla o více než sto miliónů korun na zásobách bavlny a příze. Mluvčí krajských hasičů Roman Vaněk upřesnil, jak požár vznikl. "Na jednom z těch strojů se namotala ta příze na hřídel. Tato bavlna se vznítila. Pod podlahou jsou větrací kanály, do kterých se okamžitě dostalo to ohnisko požárů a pomocí těch kanálů se dostalo do těch skladů, které byly pod budovou."

Ředitel závodu Valent Šarka ujistil, že nikdo z lidí o práci nepřijde a ztrátu 150 tun příze se daří postupně nahrazovat. "Máme předběžné dobrozdání od statiků, že můžeme v té hale provozovat ty stroje, které potřebujeme. My jsme zahájili výrobu dva dny po požáru. Od té doby jedeme zhruba 12 tun denně."

Markéta Kaclová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme