Výběr z médií: opravy hotelu Thermal, tramvaj v Krkonoších a přemnožení komáři

V českém tisku se v pondělí dočtete, že podle některých architektů je modernizace hotelu Thermal necitlivá, píše týdeník Hrot. V Krkonoších bude podle Deníku jezdit tramvaj. A v Česku se přemnožili komáři, uvedlo Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce hotelu Thermal | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Deník

V Krkonoších bude jezdit tramvaj. S tématem přichází pondělní vydání Deníku. V největších českých horách se cestující svezou na 20 kilometrů dlouhé lince z Martinic do Rokytnice ikonickými vozy typu T3. Zakoupil je spolek Přítel Krkonošského metra od dopravního podniku v Ostravě.

Hospodářské noviny

Češi mají letos rekordní zájem o nákup bazénů a jejich příslušenství. Informují o tom Hospodářské noviny. I přes horší počasí na začátku léta hlásí obchodníci oproti loňsku nárůst prodeje o desítky procent. Naopak o koupaliště a plovárny mají lidé menší zájem kvůli koronaviru a opatřením.

Právo

V Česku se přemnožili komáři. Letos trápí i obyvatele měst, kde se běžně vyskytují jen zřídka. Všímá si toho deník Právo. Přispěly k tomu bouřky, časté deště a také vysoké teploty.

Hrot

Znetvořený Thermal, to je titulek pondělního vydání týdeníku Hrot. Známý lázeňský hotel v Karlových Varech právě prochází komplexní modernizací. Ta je ale podle architektů velmi necitlivá k jeho původní podobě.

Kristina Kouklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme