Rekonstrukce hotelového bazénu Thermal začíná. Hlavní práce mají skončit v polovině příštího roku

V areálu hotelu Thermal v Karlových Varech začínají s vyklízením a demontáží původního zařízení dlouhodobě uzavřeného bazénu. Následovat bude jeho přestavba na bazénové centrum.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V nejbližších dnech začneme s dlouho očekávanou rekonstrukcí bazénu a bazénové technologie. Zatím jsme prostory vyklidili od cenných artefaktů. Začne stavební práce na obálce, což znamená opravy teras, výměna skel, izolace těch prostor, které lze odizolovat,“ uvedl ředitel hotelu Vladimír Novák pro Český rozhlas Karlovy Vary.

Dobrovolníkem v karlovarské nemocnici je i místní farář, slouží na covid oddělení

Číst článek

Venkovní bazén bude doplněn o vodní atrakce poskytující vyžití pro širokou veřejnost, vznikne zde také saunové centrum. Celková kapacita saunového a bazénového komplexu v jednom okamžiku bude 700 lidí a nabídne práci více než 50 zaměstnancům.

Provozovat ho bude společnost Saunia, která provozuje v České republice sedm saunových komplexů a dalších sedm je ve výstavbě. Strategií společnosti Saunia je stát se největším provozovatelem bazénových a saunových světů v regionu střední Evropy.

Vybudování bazénového a saunového komplexu ve SPA Hotelu Thermal je součástí celkové rekonstrukce hotelu Thermal. Hlavní stavební práce by měly skončit v červnu příštího roku. „Do festivalu bychom měli mít většinu hotelových pokojů hotovou s novými okny a balkonovými dveřmi. Celá obálka hotelu Thermal by měla vypadat tak jako v roce 1977. Měli bychom mít funkční bazén,“ řekl Novák.

Podle schváleného investičního plánu bude stát celková rekonstrukce hotelového komplexu včetně bazénu 580 milionů korun.

Zdeněk Trnka, Naďa Krásná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme