TI: Míra korupce v Česku je nejnižší za posledních devět let

Boj s korupcí se v Česku zlepšil. Od organizace Transparency international jsme dostali na stupnici od nuly do deseti zhruba pětku. V aktuálním žebříčku indexu vnímání korupce figuruje Česko společně s Itálií na 41. místě, což je náš nejlepší výsledek za devět let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Rádio Praha

Ředitelka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová říká, že Česko se zlepšilo hlavně ve fungování některých institucí.

"Je to například Nejvyšší kontrolní úřad a jeho poznatky, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a zejména Nejvyšší správní soud," uvedla Krnáčová.

Podle Transparency International je ale stále řada oblastí, ve kterých b se mělo Česko v boji proti korupci zlepšit. Jsou to hlavně veřejné zakázky, neúčinná kontrola a obcházení veřejných soutěží. Nedostatky jsou také ve vyšetřování hospodářské kriminality a pomalých soudech.

Organizace zkoumala korupci celkem ve 180 zemích. Stejně jako vloni jsou na to nejlépe skandinávské státy, nejhorší je naopak korupce v Barmě a Somálsku.

Martin Hromádka, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme