Muže, který zaútočil na Kvitovou, odsoudili v dalším případě na 2,5 roku. Dal tip zlodějům

Nejvyšší soud odmítl dovolání Radima Žondry, potvrdil tak trest 2,5 roku za tip pro lupiče. V jiném procesu byl Žondra odsouzen za útok na tenistku Petru Kvitovou, nepravomocně dostal souhrnný trest osm let vězení. Nejvyšší soud se ale nyní zabýval jen první kauzou, rozhodnutí zveřejnil na úřední desce.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odsouzený z přepadení tenistky Petry Kvitové Radim Žondra u soudu. Fotografie pochází 8. ledna 2019. | Foto: Alena Hesová | Zdroj: Český rozhlas

Žondra v dovolání poukazoval na přetrvávající pochybnosti o vině a úmyslu spáchat trestný čin. Podle Nejvyššího soudu ale justice postupovala správně, nejsou žádné rozpory mezi provedenými důkazy, skutkovými zjištěními a právním posouzením.

Případ přepadení Petry Kvitové bude znovu řešit soud. Žalobce chce pro útočníka přísnější trest

Číst článek

Na základě Žondrova tipu byl brutálně přepaden advokát v Lysicích na Blanensku. Lupiči jej spoutali, bili a domáhali se peněz. Muž jim vydal platební kartu s PIN kódem. Okresní soud v Prostějově uložil Žondrovi 2,5 roku vězení a trest potvrdil i Krajský soud v Brně. Ve vězení skončili i tři lupiči.

Žondra byl už dříve trestán jako člen gangu, který přepadával seniory na Brněnsku, Prostějovsku, Hodonínsku, Vsetínsku, Olomoucku a Šumpersku. V roce 2012 za to dostal 7,5 roku vězení. Po odpykání části trestu byl podmínečně propuštěn, a právě v době, kdy byl ještě v podmínce, poskytl lupičům tip.

Napadení Kvitové

V samostatném řízení se Žondra zodpovídá z napadení tenistky Kvitové z prosince 2016. Útok se stal v bytě Kvitové v Prostějově. Pachatel ji pořezal na levé ruce, ve které tenistka drží raketu. Sportovkyně se musela podrobit komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů. K tenisu se po asi půl roce vrátila.

Krajský soud v Brně Žondrovi nepravomocně vyměřil osm let vězení za těžké ublížení na zdraví a porušení domovní svobody. Jedná se o souhrnný trest. Žondra vinu popíral. Proti rozsudku se odvolal obžalovaný i státní zastupitelství, které navrhovalo potrestat Žondru s přísnější sazbou. Rozhodovat bude Vrchní soud v Olomouci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme