Tisíc nezaměstnaných z jižní Moravy se uplatní jako pečovatelé o seniory a potřebné

Asi tisíc nezaměstnaných na jihu Moravy má získat nové uplatnění. Lidé z evidence úřadu práce se vyškolí jako pečovatelé o seniory a potřebné. První skupina se už na nové povolání školí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům pro seniory (ilustrační foto)

Dům pro seniory (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Hledala jsem práci půl roku. Byl to velký problém. Toto beru jako velkou šanci a výzvu,“ říká dosud nezaměstnaná Alexandra Foukalová.

Vhodné lidi hledá v evidenci úřad práce. Podle ředitelky jihomoravské pobočky Marie Cackové je v evidenci dostatek osob s potřebnou kvalifikací.

„Na konci letošního roku bychom tímto způsobem mohli umístit až 700 lidí a do příštího roku je ten projekt tak smělý, že vidíme počty asi 1100 občanů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Vladana Dokoupila o rekvalifikaci tisícovky nezaměstnaných na jižní Moravě na sociální pracovníky

Vytipované nezaměstnané přebírá obecně prospěšná společnost Místní sociální služby. Když vyhovují, doškolí je a zaměstná.

„Drtivá většina lidí, které budeme přijímat, bude poskytovat pečovatelskou a ošetřovatelskou službu,“ říká František Bublan z Místních sociálních služeb.

Na mzdy přispěje stát částkou přes padesát milionů korun. Tisícovka nynějších nezaměstnaných by mohla mít novou práci asi do roka. Na jihu Moravy je bez práce přes 68 tisíc lidí.

Vladan Dokoupil, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme