Tisíce studentů dostanou výsledky opravných maturit

Tisíce studentů se dnes dozví, jak byly úspěšní u opravných maturit. Výsledky dostanou zatím z didaktických testů, v týdnu totiž pokračují ústní zkoušky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita | Zdroj: ČTK

Opravný termín státních maturit zajišťuje 194 spádových škol, které poskytly zázemí 23 tisícům studentů. Polovina z nich u zkoušky na jaře propadla, ostatní šli k maturitě poprvé.

Většina opakuje zkoušku kvůli slohové práci, na kterou si stěžovali mnozí žáci i rodiče a padaly dokonce žaloby. Ministr školství Petr Fiala už avizoval, že se systém maturitních zkoušek změní.

„Státní maturita musí být jednodušší, levnější a musí být lidštější. Systém státních maturit tu má být vytvářen pro studenty a pro jejich budoucnost a nemůžeme připustit, aby vznikl dojem, že tu jsou žáci pro systém státních maturit,“ řekl Fiala.

Nově by měla být jen jedna úroveň zkoušek. Nejvíc kritizované slohové práce budou od příštího roku opravovat učitelé na školách a ne externí hodnotitelé.

Verzi expertní komise už v pátek schválili poslanci školského výboru sněmovny. Novou podobu ale musí zákonodárci schválit do 15. listopadu, kdy studenti podávají k maturitě přihlášku.

Igor Maňour, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme