Tiskárna musí dodat hlasovací lístky bez chyb

Státní volební komise řešila chybně vytištěné hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu. Podle ministerstva vnitra se nejedná o závažné chyby, které by mohly ovlivnit průběh červnových voleb. Na některých z nich totiž byly barevné proužky, které tam nepatřily. Jak Radiožurnálu řekla mluvčí ministerstva Marie Masaříková, nedostatek musí napravit tiskárna, která lístky vyrobila. Stihnout by to měla do čtvrtka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby

"Závěr Státní volební komise je, že tiskárna musí dodat bezchybné hlasovací lístky, tak jak je uvedeno ve smlouvě. Co se týče špatného data, tak na hlasovacích lístcích je datum uvedeno v pořádku; špatné datum je uvedeno v úvodním letáčku a to není tak velký problém."

Ředitel tiskárny Svoboda Vladimír Hranička v rozhovoru pro Českou televizi ujistil, že vytištění nových lístků nebude stát daňové poplatníky ani korunu.

"Došlo k tomu technickou chybou v našem skládacím zařízení při skládání kompletů hlasovacích lístků. Samozřejmě že s tím budou spojeny vícenáklady, nebudou nijak dramatické, ale každopádně půjdou k tíži naší společnosti."

Společnost Svoboda vyhrála ve výběrovém řízení, které ministerstvo na tisk 97 milionů hlasovacích lístků pro eurovolby vyhlásilo.

Na závady na lístcích se přišlo, když je ministerstvo vnitro začalo dodávat obcím. Vadné lístky dostala například kladenská radnice. Podle mluvčího Ladislava Pavlíka ale špatných výtisků není mnoho, a volby tak nejsou ohroženy.

"V sumě všech volebních lístků pro Kladno a zhruba 39 obcí, které Kladno spravuje, se vyskytuje na 10 procentech volebních lístků určitá grafická vada. Přípravu voleb to ale v tuto chvíli nijak neohrožuje, protože zatím distribuujeme ty volební lístky bez vady a už máme příslib, že ty vadné nám budou promptně vyměněny," řekl Pavlík Českému rozhlasu.

Petr Doležel, Marika Táborská, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme