Dva zranění zůstávají po útoku v Tišnově ve vážném stavu. Pachatel je obviněn z pokusu o vraždu

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena, které v pondělí večer zranil útočník v Tišnově. Uvedla to mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Útočníkem byl podle policie příbuzný členů rodiny a zranil šest lidí, včetně dvou dětí. Policie ho obvinila z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let vězení, případně výjimečný trest. Na policejním webu to uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Tišnov (Aktualizováno: 13:59 12. 10. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Útočník v pondělí napadl členy rodiny, podezřelého policie následně zadržela (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mimo ohrožení života je žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, její stav je stabilizovaný, uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněními další napadený muž.

Sečná, bodná i řezná poranění. Útočník v Tišnově vážně zranil pět lidí, na místě zasahoval i vrtulník

Číst článek

Po útoku zamířily do Dětské nemocnice i dvě děti. Plachá uvedla, že jedno z nich je hospitalizované a je ve stabilizovaném stavu, druhé lékaři z nemocnice propustili.

Starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský Orgán sociálně-právní ochrany dětí ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno. „Je to politováníhodná událost. Přejeme všem zraněným, aby se brzy uzdravili,“ uvedl starosta.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově po 19.00. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a vyšetřovatelé. Podle mluvčího Davida Chaloupky útočník napadl členy rodiny, podezřelého policie následně zadržela.

Muže policisté zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ uvedl Šváb. Mluvčí policie David Chaloupka už dříve uvedl, že muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu.

O zraněné se staraly tři záchranářské a tři lékařské posádky, inspektor provozu a vrtulník. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Jihomoravský kraj - V jednom z rodinných domů v Tišnově, dnes v podvečer došlo k násilnému činu, při kterém bylo zraněno šest osob. Útočník, který napadl členy rodiny, je v rukou policie. Na místě jsou policejní hlídky i vyšetřovatelé, místo činu zajištěno. #policiejmk

21:18 – 11. 10. 2021

9 123

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme