Tlak na vládu ohledně jezů na Labi stoupá

Ekologičtí odpůrci stavby jezů na Labi a příznivci z řad politiků stupňují tlak na vládu před jednáním, na kterém má o osudu vodních děl rozhodnout. Ekologické sdružení Arnika dnes rozvinulo na zdymadlech v Ústí nad Labem transparent s nápisem "Nechte Labe živé". Představitelé místních samospráv zase sepsali dopis, ve kterém požadují, aby ministři při svém rozhodování přihlédli k jejich kladnému stanovisku ke stavbě vodních děl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jan Rosenauer

Náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Foldyna shrnuje argumenty pro výstavbu jezů. "Ty zásadní jsou zaměstnanost, to je nejdůležitějí v našem kraji, ekologie, protože jsme přetížení autodopravou, která zatěžuje životní prostředí a předpoklad toho, že stabilní labská hladina přiláká další investory ve službách, turistiky."

Výstavba jezů v Prostředním Žlebu na Děčínsku a v Malém Březně na Ústecku by podle ekologů zničila jedinečnou přírodu v okolí řeky. Proti stavbě je také Ministerstvo životního prostředí.

Markéta Kaclová, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme