Tlustý odstoupit nehodlá, Morava to zřejmě udělá

V případu poslance ODS Jana Moravy jsem byl jen volavka, říká poslanec ze stejné strany Vlastimil Tlustý. Moravův spolustraník v neděli znovu potvrdil, že necítí důvody pro to, aby složil poslanecký mandát. K tomu ho už v pátek vyzval premiér Mirek Topolánek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Tlustý se fotografuje

V. Tlustý se fotografuje | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Jan Morava se podle reportáže televize Nova a článků Mladé fronty Dnes zajímal o kompromitující materiály na některé poslance. Vlastimil Tlustý spolu s televizními reportéry fingoval fotky v hotelovém bazénu, po kterých Morava sáhl. Podle Mirka Topolánka ale celý případ inicioval Vlastimil Tlustý, Morava je prý spíš "obětí".

To Vlastimil Tlustý zásadně odmítá, vše prý řídil Jan Morava. Ten se nakonec stal obětí stranických praktik, tvrdí Tlustý: "Mezi tím koupati se v bazénu s modelkou a nechat šířit fotografie z toho - a organizovat sledování, vydírání - je nekonečný rozdíl. To první se nemusí někomu líbit, ale není na tom nic závadného. Ale to, co dělal pan poslanec Morava, to je podle mého názoru příprava trestného činu vydírání."

Politické grémium ODS vyzvalo oba poslance, Jana Moravu a Vlastimila Tlustého, aby složili mandáty. Stalo se tak jen dva dny poté, co vyšlo najevo, že se Morava zapletl do akce, kterou fingovaně připravili novináři - a že se na této akci spolupodílel Tlustý.

Podle reportáže televize Nova a článků Mladé fronty Dnes se poslanec za ODS Jan Morava snažil získat a také vyrobit kompromitující materiály o různých poslancích bez ohledu na jejich stranickou příslušnost. Především se ale měl zajímat o dva "rebely" z vládních řad - poslankyni Zelených Olgu Zubovou a poslance ODS Vlastimila Tlustého.

Morava se za své chování omluvil, popřel ale, že by chtěl někoho vydírat. Zřejmě přesto v pondělí ohlásí, že končí v politice.

Kauzu v neděli popsal materiál reportéra televize Nova Janka Kroupy, který jednání poslance Jana Moravy natáčel skrytou kamerou. Na začátku kauzy tedy byl nápad Novy odhalit pozadí české politiky. Prostřednictvím smyšlených detektivů reportéři nabízeli politikům ke koupi kompromitující fotografie poslance ODS Vlastimila Tlustého, který se nechal při sehrané scénce nafotit s mladou slečnou v hotelovém bazénu.

Milan Kopp, Julie Rákosová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme