Točna může v Českém Krumlově zůstat do roku 2008

O další dva roky se prodloužil život známého otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Ministr kultury Vítězslav Jandák a primátor Českých Budějovic Miroslav Tetter podepsali dodatek smlouvy, který stanoví, že Budějovice jako majitel stavby nemusí točnu, která vadí památkářům, zlikvidovat do konce letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

otáčivé hlediště | Foto: Jihočeské divadlo

Dodatek stanoví, že otáčivé hlediště zůstane v současné podobě v českokrumlovské zámecké zahradě do konce roku 2008. A jak dodává budějovický primátor Miroslav Tetter, "současně závazek města, že v letošním roce necháme zpracovat studii proveditelnosti jiného typu točny v Českém Krumlově na stávajícím místě, aby to vyhovovalo požadavkům ministerstva kultury, památkářů, investora - to znamená města, požadavku divadla a jak říká pan ministr, tak aby to vyhovovalo lidem."

Ministr Jandák odůvodnil své rozhodnutí takto: "Já si prostě myslím, že divadlo ke Krumlovu patří, a nikdo mě nepřesvědčil, ani můj předchůdce, o tom, že jeho rozhodnutí je správné. Podle mého názoru to rozhodnutí bylo špatné."

Dnešní verdikt uvítalo Jihočeské divadlo, které v českokrumlovské zámecké zahradě každý rok hraje. Potvrdil to jeho ředitel Jiří Šesták. "Každá sezóna, která by znamenala, že bychom byli bez otáčivého hlediště, tak by pro Jihočeské divadlo mohla být smrtící, protože ta ekonomická výnosnost je natolik zajímavá, a ztráta toho by mohla znamenat, že by se nemusely najít náhradní zdroje."

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme