Ťok taxikářům slíbil kulatý stůl ve sněmovně. Mají poslancům vysvětlit problém se službou Uber

Ministr dopravy Dan Ťok chce uspořádat v Poslanecké sněmovně kulatý stůl, kde by se zástupci taxislužeb sešli s poslanci a vysvětlili jim reálný problém se službou Uber. Ťok to v pátek taxikářům slíbil na pravidelném jednání pracovní skupiny, která má problematiku taxi řešit. Po schůzce to sdělil novinářům.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxikáři vyjeli v uplynulých týdnech několikrát do ulic. Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle ministra by se kulatý stůl měl uskutečnit na půdě sněmovního hospodářského výboru v nejbližším možném termínu. Dodal, že zatím nemá informaci o tom, zda budou taxikáři v pondělí opět stávkovat. Sdružení českých taxikářů však již avizovalo, že se protest uskuteční.

Ťok chce regulovat Uber, řídit by měli jen profesionální taxikáři

Číst článek

Ťok chce se sněmovními stranami vypracovat širší novelu zákona o taxislužbě, která by vyřešila situaci kolem fungování alternativních služeb typu Uber.

Původně plánoval kvůli protestům pražských taxikářů rychlé prosazení restriktivních opatření vůči alternativním taxislužbám. Prosazení novely bude trvat asi rok. Taxikářům vadí, že Uber zprostředkovává jízdy nelicencovaným řidičům, kteří nemají označené vozy jako taxi.

Části taxikářů se řešení problému novelou nelíbí, a proto na pondělí svolali další protest. Podobnými akcemi v minulých dvou týdnech blokovalo Sdružení českých taxikářů spolu s Asociací koncesionářů dopravu v Praze.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300 a vadí jim, že řidiči Uber, kterých je asi 2000, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme